Ana içeriğe atla

Kimi ni Todoke: İçinde beslediğin o masum aşık adına..

"O zaman hissettiğim o hisler, git gide büyüyen bu hisler, bir gün... sana ulaşır mı acaba?"


    Bu seri varya bu seri, beni kendine öyle bir bağladı ki..
O kadar çok seviyorum ki.
Tarifi imkansız derler ya, ben size anlatmaya çalışacağım yine de..

Tanıtım:

Kuronuma Sawako adlı liseli bir kız solgun ten rengi, uzun siyah saçları ve herkesin kendisini “garip” biri olarak görmesi ya da bir hayalet zannetmesi sonucu çevresindekiler tarafından Sadako (The Ring’den) olarak adlandırılmıştır. Aslında tek dileği arkadaş edinmek olan Sawako’nun işi, herkes kendisinden korkuyla kaçarken haliyle oldukça zordur. Ancak günün birinde popüler Kazehaya’nın, Sawako’yla konuşmasıyla bir anda genç kızınhayatındaki her şey değişecektir.. (Anime.gen.tr)


 Başlayalım bakalım..

Öncelikle serimizin açılış parçası çok güzel.
Tanizawa Tomofumi harika söylemiş..


Şunu belirteyim hemen.
Bu bir tanıtım yazısı değil.
Bu harika anime ile ilgili düşündüğüm ne varsa aktaracağım.
Olay bundan ibaret :)


Sawako'nun chibi hallerine bayılıyorum.
Nasıl sevimli, nasıl tatlı..


 Sawako gülünce ne kadar değişiyor. 
O gülünce arkadaşları dışlamıyor onu. 
1 kere güldü böyle gerçi. 
Hatta okulundakiler Sawako'yu güldürebilirseler eğer kendilerine iyi şans gelceğine inanıyorlar.


Yano ve Yoshida Sawako'nun ilk arkadaşları. 
Bir akşam Ryuu'nun evinde bol bol eğlendiler hatta. 
Sawako'ya telefonla Kazehaya'yı arattırdılar. 
Kazehaya'nın o hali nasıl güzeldi. 


Saçlarını toplayınca Sawako daha da güzelleşiyor.
Sevimli köpeğimizi de unutmamak lazım.

Sırf şu duruş için izlerim ben bu animeyi.
Komedi resmin.
Bebek gibi.
Feci seviyorum. 


Herkesi dövmek istediği yegane kişilik.
Aşkı için yaptı, ama yanlış yaptı.
Sonunda kaybeden kendisi oldu.
İyilik shoujolarda her zaman kazanır.
Kurumi bunu bilmiyor musun sanki? :)


O herkesin Kazehaya'sı.


Bu kadar uyumlu bir çift zor bulunur.
Ayrıca bu kadar da birbirine yakışan.
Gerçi animenin sonunu hiç beğenmedim ben.
2. sezonun gelmesine kesin gözüyle bakıyorum.
Birçok kişi de istiyor ayrıca.
Öyle son olmaz/olamaz!


*** 


Resimli yorumlardan sonra gelelim benim neler hissettiğime..


 İlk kez bir animede bu kadar duygusallaştım. İlk kez bir animeyi seyrederken gözümden yaş aktı. Kimi ni Todoke benim hayatım boyunca unutamayacağım yegane animelerden. Mangasını getirtiyorum ısmarladım bile. Yalnız devam ediyor işte. Mangakası hamile olduğu için ara vermişti. Doğurdu mu acaba? 

Ben bu animeye aşık oldum. Sawako'ya daa bir aşık oldum. Bu dünyada Sawako gibi birini bulmanın ne kadar zor olduğunu bildiğim için kahrediyorum. 

Anime seven sevmeyen herkes izlemeli bence. En azından animefreak.tv den online olarak ilk bölüme bir bakın. Pişman olmazsanız. Tapıyorum. Onların bu sıcacık ilişkileri sizi de derinden etkileyecek. 
Buna adım gibi eminim.
Uzaktan da olsa vuracak, düşündürtecek.
Animeleri işte bu yüzden seviyorum diyeceksiniz.


32. Kodansha Manga Ödülleri'nde de En İyi Shoujo ödülünü kazanan, ayrıca 2008 yılında düzenlenen ilk Manga Taisho Ödülleri'ne de aday olan Kimi ni Todoke'yi kesinlikle izleyin.

PmS: Son bölümler hakkında bir şeyler yazmadım.  
Çünkü ciddi anlamda hayal kırıklığına uğruyor gibiyim. 
Ufacık bir şey olsa dahi gelmeliydi. 
Bunu bekledim, bekledim ama nafile.. 
Zaten yazıda da genel olarak şöyle oldu, böyle oldu yazmadım. 
Değişiklik olsun dedim bu sefer. 
Bundan sonra gelecek olan anime yazımda uzun uzun cümleler bulacaksınız :)***

Lee genelde shoujolara sever, ancak böyle bağlanmaz.
Ama kaliteli yapım gördüğünde de tür ayırmaz.
Bakmak, indirmek, izlemek.. 
Sonrada konuşmak lazım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…