Ana içeriğe atla

Dora The Explorer keşifteyken geberip gitse..     Dora the Explorer diye bir şey var biliyor musunuz? Amacı 2-4 yaşındaki çocuklara bir şey öğretmek olan, ama bence asıl amacının bu çocukların beynini yıkamak olduğunu düşündüğüm acayip kıl bir karakter bu Dora. Böyle kısa abuk saçları var, tam nefret edilesi bir şey.

    Cnbc-e de bir şeyler izlerken keşfetmiştim ilk. "Haydi çocuklar şimdi bahçeyi arıyoruz", "Ee, bahçe nerede peki? Çok enteresan", "Bize yardım edin hadi" gibisinden en salak cümlelerle ekran başında sinir krizimi tetikliyor. Swiper the fox denilen hırsız bir tilki, kankası boots the monkey de diğer karakterler. En az Dora kadar sinir bozucular..

     Amerika'da fenomen olmuş olan bu aptal çizgi diziyi Cnbc-e de görüp bağlanan çocukların ebeveynleri.. Toplanın! O çocuklar büyüdüklerinde birer psikopat olacak. Dora'nın sözde sevimliliğine inanmayın. Nasıl nefret dolu, hasetinden çatlayan pislik bir kız o. Ağzını her açtığından yüzüne yüzüne yumruk çakasım var. 

    Bir de bu Dora her bölümde iğrenç iğrenç şarkılar söyler bet sesiyle. Ben bunu migrosta bir derginin kapağında gördüm. Dergiyi satın aldım ve üstüne basa basa ezdim. O denli nefret ediyorum, düşünün! "Arakçı ayıp sana!" cümlesi en nefret ettiğim cümlelerden biri oldu. Dora'dan kurtulmamız lazım. Hem de acilen. Hayır yani düşünün. Şöyle bir Avatar: Son Hava Bükücü keyfi yapmak istiyorsunuz. Açıyorsunuz kanalı, Avatar'ı beklerken bir de bakıyorsunuz karşınızda bu bücür. Nasıl bir hayal kırıklığı, nasıl bir üzülme, nasıl bir nefretle doluyorsunuz. (ya da ben öyleyim sadece) İngilizcesini geçtim, Türkçe seslendirmesinde de bir bok yok. Ben küçük bir çocuk olsam ve bunu izlesem, yeminle psikopat olurum. Allah'tan ülkemde daha Dora'lı çantalar, defterler filan görmedim. Bizi kurtarın bundan. Cnbc-e'ye sesleniyorum. 

     
İşte Dora'nın bu hale gelmesini istiyorum. 
Bilekliğini kopartıp tek tek boncuklarını yutturmak istiyorum ona.  
Dora the Bitch de alternatif bir isim olabilir hani. 
Dora nefretine sahip olanlar.. Gelin birleşelim! :)


 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …