Ana içeriğe atla

Ayrımcılığın bu kadarı..


  
     Yukarıda fotoğrafını koyduğum haberi çoğu kişi biliyordur. Yakın zamanda İzmir'de seri katil paniği yaşanmıştı. Bu cani üç kişiyi öldürdükten sonra Bodrum'da yakalanmıştı. Buraya kadar her şey tamam. Asıl olaylar aslında bundan sonra başlıyor. Neler mi? Hep beraber bakalım:

     Çeşitli kanalların televizyon muhabirleri Ayşe ve Esra'nın aileleri ile canlı yayın yaptılar. Hazal takma adını kullanan Mustafa'nın ailesiyle hiç canlı yayın yapılmadı. 

     Mustafa'nın cenazesinden bahsedilmedi; vahşice öldürülen kızların herbir detayı gazetelerde, televizyonlarda haber oldu. 

     Ve işte bu da son örnek. İkiyüzlülüğün daniskası resmen. Ayşe ve Esra'nın isimleri sokaklara verilecek, Mustafa ise kim vurduya gitmiş sanki. Aynı kişi vahşice Hazal'ı da öldürdü. Onun tek suçu "transeksüel" olması mı? O da bu ülkenin vatandaşı değil miydi? En basitinde o da bir "insan" değil miydi? 

     Madem böyle güzel bir uygulama da bulunuyorsunuz, Mustafa'yı neden es geçiyorsunuz? Onun ismi sokağa verilmeye layık değil diye düşündüğünüz bariz. Hatta ve hatta adım gibi eminim ki Mustafa'nın adı bir sokağa verilse, o sokakta yaşayanlardan bazıları orada oturdukları için nasıl utanç içinde olduklarına dair demeçler verirdi. Ne de olsa "burası Türkiye" Hiçbir şeye şaşırmamak lazım. İnsana insan olduğu için değer verilmiyor.

     Yağmacısınız, yalancısınız, herbir şeysiniz, bari ikiyüzlü olmasaydınız. Asıl utanç kaynağı sizsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …