Ana içeriğe atla

Ve finallerde başlar!     Herkes gibi benimde okulun en sevmediğim yanı sınavları. Sınav zamanı geldiğinde karnıma ağrılar girer, gözüm kayar, hasta olmaktan korkarım vs.

     ÖSS'ye hazırlanırken -bizim zamanımızda öyleydi, tey yaşlanmışız- günde 4-5 saat çalıştığımı hatırlıyorum. Azimliymişim demek ki o günlerde. 

     Bugün final sınavlarımız başladı. Formasyon da aldığım için dolu dolu 10 tane-cik sınava gireceğim. (2 de ödev var) İlk ikisi gitti şimdiden. Amacım kazasız belasız atlatıp bir an önce tatile kaçmak. 

     Okulu bu kadar kalabalık gördüğüm zamanlar azdır. Dönem boyunca suratını hiç görmediğiniz kişiler sınav zamanı "Kanka şu elindeki ne be? Dostum şu notlardan var mı sen de?" diye sormaya başlar. İğne atsan yere düşmeyecek gibiydi. Sence hangi soru çıkacak be hacı demeler, geçen sene dersten kaldığı için hocaya sövenler, sınav stresinden yüzünde sivilce çıkanlar -oha- filan.

     Pek çalışmadığım halde bir sınavım ortalama, diğeri ise gayet iyi geçti. İkinci sınavın hocası derste konuşuluyor diye konuyu anlatmayı bırakıp dersten çıkmış ve siz finalde görürsünüz demiş. Evet böyle de lise gibi bir okulda okuyorum! Sınavda bize nasıl geçirecek diye düşünürken gayet kolay sorular çıktı karşımıza. Bildiğin cadı, azizeye dönüştü öğrencilerin gözünde :)

     Üniversitede de kopya çekilir! Kopya bir öğrencinin her daim ekürisi olmuştur. Şimdi ben öyle kitap açıp, defter açıp tabi ki kopya çekmem ama arada gözüm kaymıyor da değil hani =D

     Bugün başıma gelen konuyla da ilgili birkaç ufak şey var. Onlardan da bahsedeyim.

 • Otobüste notlarımı okumaya çalışırken sürekli bana Haseki'yi soran teyze. Evet senin bel ağrın benim sınavımdan "sence" daha önemli olabilir. Her durakta "oğlum burası Haseki mi?" diye sorduğun için kanser oldum! 
 • Yeni akbilimi aldım sonunda. Morarmışız yine. En azından kıça batan o tomdan kurtulmuşuz. Bugün eve gelirken otobüste gördüm o çıkıntı demirin adı tommuş. İETT'ye de o kadar bindirdim. E olsun yine de geç kaldılar. Haklıyım.
 • 2 soru sorduğu halde birini vize konularından soran sevgili hocam. Cidden soruları yazarken -ki 2 dakikaya yazmıştır- ne düşündünüz? Vizeden sonra işlediğiniz konuları unuttunuz da taaaa en baştan mı sorayım dediniz? Buyrun bir buket gül size, dikenlisinden.
  • Bu yazıda arkadaşlarımın bir çocuğu sevmediğini söylemiştim ya, artık ben de o çocuğu sevmiyorum. Katlanmalar da bir yere kadar. Şimdi onu her gördüğümde aklıma Jabba the Hutt gelecek. Nasıl bir yaşam formusun evladım sen? Kurduğun her bir cümle ayrı sinir bozucu, el kot hareketleri desen İtalyanlar yanından halt etmiş. Eğlenmek içni dövülecek kişiler grubuna başkan olursun. -Ben demiyorum bir arkadaşım diyor bunu. Böyle de dürüsttüm işte- Melissa P'yi yeni okuduğunu öve öve anlatıyorsun, e git o zaman Sicilya'ya! Sen kurtul, biz kurtulalım, Türkiye kurtulsun.
       Kaldı 8 sınav. Gözümü kapasam, açtığımda bütün sınavlar bitmiş olsa, hocalar da bitmiş olsa, ben biraz İstanbul'dan uzaklaşıp dinlensem, hamakta osura osura uyusam.. Çok mu şey istiyorum lan? Apaçiler bile güneyde sahildeler. Bizim neyimiz eksik apaçilerden? Ehem, şey.. Amele yanığı! O da tatile gidemediğimden!

   

  Bu blogdaki popüler yayınlar

  Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

  Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


  Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
  Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

  Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

  Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

  Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

  Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

  Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
  Planet Sinema
  Planet Çocuk
  Planet Pembe gibi.
  Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
  Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
  Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …