Ana içeriğe atla

Sana ne milletin hayatından..
     Umrumda değilsiniz! -Ünlemli girişleri çok seviyorum ben-

     Böyle ucuz bir girişten sonra ellerimi çıtlatarak yazıyı yazmaya başlıyorum. Bazı insanlara göre benim hayatım sıradanmış. Hayatımı bilgisayar karşısında anime, film, dizi izleyerek, müzik dinleyerek, yazı yazarak, oyun oynayarak, porno sitelerde sörf yaparak ve manga okuyarak geçiriyormuşum. Gördüğünüz gibi bu Türkiye'ye koymuş bir durumda şu anda. Gündemin en önemli konusu benim zamanımın içine nasıl limon sıkıp onu sıkıcı hale getirdiğim olmuş.

     Başlıkta da yazdığım gibi: Sana ne kardeşim? 24 saat sana yetmiyor da başka insanların zamanını bombok bir şekilde değerlendirdiğini düşünüp, o zaman dilimine de mi sahip olmak istiyorsun nedir? Gece hayatımın olmaması benden ne götürüyor, onu hiç bilmiyorum. Barlara gitmem, onun yerine ev ortamında arkadaşlarla twister, tabu, jenga oynamak hoşuma gidiyor dediğimde asosyal olmuş oluyorsam eğer, sen de bu tür bir kanıya vardığın için dangalaksın. 

     En son bunu diyen insana patladım. Ki kendisi günün en az 3 saatini Facebook'ta geçirir. Biri bir şey yazdığında hemen altına yorum döşeyen, "Ah canım harikasın. Yıkılıyorsun" tarzı kelime hazinesi olan, dünyanın en boktan videolarını paylaşıp hayran ol dostum diyen bir zat. Siz söyler misiniz ekrana bakıp patisini kaldıran bir köpeği milyonlarca kez gören bu halk hala onu nasıl komik bulabiliyor?

     Ben bu tür şeyler hakkında düşündüklerimi dile getiririm. Muhalif olmak kanımda var. Elimde değil lan! Yaşamamı sorgulatacak cinsten şeylerle karşı karşıya kalıyorum. "Çizgi film neden seyrediyorsun? Büyümedin mi?" Animeye baştan çizgi film diyerek dayağı hak etmiş bu insan, aklınca ezmeye çalıştı dün beni. Anime izlediğim için büyüyememişim, sadece çocuklar izlermiş. Tipik bir salak ergen modeli. Ama ben daha salağım. Neden mi? Çünkü ona animeyi anlatmaya kalkıştım. İkinci cümlemden sonra konuyu değiştirmeye çalıştı. Sonuçta dayanamadım patladım: "Üniversitede okuyup genel kültürünün iyi olduğunu düşünüyor olabilirsin ama dünyada kült haline gelmiş olan animeyi çizgi film kategorisine sokarak cahilliğin daniskasını yapıyor olman seni şu anda komik bir duruma sokuyor -dostum-" Anında sus pus oldu. Oh bee! dedim böyle. Nasıl geçirdim. Şebeğin suratına bak. Morardı.

      Dizi manyağıyım, anime manyağıyım, oyun manyağıyım evet. Geek sayılabilecek insanlardan biriyim. Ama bunun yanında sosyal hayatımda oldukça yerinde. Zaman benim zamanım, har vurur harman savururum. Bu konu hakkında ahkam kesecek kişilere küfür bile edebilirim. Size ne batıyor kardeşim yahu? Kendi "süpersonik ultra mükemmel" zaman diliminizi alın, defolun hayatımdan. 

***

Lee arada bir böyle eser, gürler, ama özünde hep gülen bir insandır.
Damarına basıldığında gözleri döner, ağzı saniyede 25 kelimelik cümleler kurabilir.
Salaklığa dayanamaz, çevresindekilere pek katlanamaz.
Kafa dengi insan buldu mu bırakmaz. Saatlerce konuşabilir.
Çürük elmaları ayıklamayı çok sever, kız erkek farketmez, diyeceğini der.
Ağzı laf yapar, küfürü sever, ne varsa aklında "surata" söyler.
Arada böyle laflar işitir, normalde pek siklemez ama bazen patlayabilir.
Sonuçta iyi insandır, görseniz severseniz, onun yanındayken sıkılmazsınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…