Ana içeriğe atla

Mazhar Alanson’dan Twitter’da demetler(!)

 

Öncelikle Mazhar Alanson benim pek dinlediğim bir insan değil. Hatta sevdiğim tek şarkısı grubuyla birlikte söylemiş olduğu “Ali Desidero”dur. Kendisiyle ilgili internette hiç araştırma yapmadım, magazin haberlerinde adını görünce kumandayı atıp izlemedim. Yani varla yok arasında bir sanatçı benim kafamda.
 
     Mazhar Alanson’a ilgim ilk defa bugün ortaya çıktı. Siirt’te yaşanan toplu tecavüz olayını biliyorsunuz. 7 küçük kızın bir sürü erkek tarafında tecavüze uğraması gibi insanlık dışı bir olaya herkes tepki gösterdi. İnternet dünyasında başta twitter olmak üzere birçok sitede yorumlar yazıldı, nefretler okundu.

     Bugün kalkıp twittera baktığımda insanların Rahşan Gülşan’a tepki gösterdiklerini gördüm. Rahşan’ı okurum. Yazılarını çoğu zaman samimi bulurum. Mazhar Alanson’un yazdığı bir yazıyı kara mizah olarak nitelendirmiş ve insanlarda tepkilerini gösteriyor.

     Nedir bu yazı diye Alanson’un twitter hesabına tıkladığımda ise ağzım açık kaldı. “Kara mizah” yapıyorum adı altında Siirt’te yaşanmış olan o korkunç olaylarla ilgili 3 tane yazı yazmıştı Mazhar Alanson. Neler yazmış hep beraber bakalım:
  • mazharalanson12 siirte giderseniz ve yere para vs.düşürürseniz sakın eğilipte almayın giden mal olsun yeterki cana zarar gelmesin
  • mazharalanson12 siirtte doğum evlerinin önündeki güvenlik artırılmalı :)
  • mazharalanson12 23 nisan şenlikleri siirtte yapılsın
     Yazdıkları bunlar. Bu kadar hassas bir durum hakkında “aslında ben oradaki ironiye dikkat çekmek istedim. Anlamadı zavallılar” modunda şeyler yazmak çok mu insanca? Alanson 2 çocuk babası. Eda ve Hilmi Alanson bu konu hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. Başkalarının çocuklarının başına gelen olaylar karşısında kafayı kuma gömmek, umursamamazlık ya da “kara mizah” yapmak çok kolay değil mi?

     60 yaşında + ünlü olan bir insan nasıl böyle söylemlerde bulunabilir? Ben 20 yaşındayım. Çocuğum da yok. Bunu düşünüyorum oradaki kızların haberini okuduğumda içim parçalandı, bir sürü küfür ettim, Mazhar Alanson 23 Nisan şenlikleri orada yapılsın diyor.

Durun o zaman ben de kara mizah yapmak istiyorum izninizle:

     Mazhar Alanson’un 13 Şubat 1950’da değil de, 13 Şubat 1931’de Ankara yerine Hiroshima’da doğduğunu düşünelim. 6 Ağustos 1945’te de Hiroshima’da okulda oynayan 14 yaşında bir çocuk olsun Alanson. Gerisi biliniyor zaten.. Olay üzerine o zaman yazı yazılsaydı ben de kara mizah adı altında “Bugün Hiroshima’ya gitmeyin. Pek sıcakmış oralar. Mazallah kavrulursunuz” gibisinden bir şey yazayım. Arada Alanson’da gitmiş oluyor. 1 taşla 2 kuş.. 

     Kara mizah işte. Kime ne? Ben ironi yaptım orada. Hayal gücümle Alanson’ı 1945’e yolladım. Yeni nesil Aziz Nesin’liğe soyunan Alanson devam etmiş:
  • herkes koltuğunda oturmuş iki dakika önce ece sükanın magnumunu konuşup arada ülke meselelerine DUYARLILIK göstermeleri de beni donduruyor
Burada Cüneyt Özdemir’e taş var. Zira Özdemir şunu yazmıştı:
  • Mazhar Alanson’un Siirt olayı ile ilgili esprileri karşısında donup kalmaktan başka çare yok sanırım. Bir iki tanesini sizinle paylaşayım..
Alanson’ın yaptığı esprileri savunmasının üzerine şunu yazdı:
  • Mazhar Alanson yaptigi esprilerin ardinda duruyor. bravo..! Bu esprileri programda hep beraber degerlendirelim en iyisi… Gorusleriniz?
     Olay kısaca böyle. Twitter’ı seviyorum. Normalde insanların metalaştırdığı ünlülerin gerçek hallerini görmemizi sağlıyor. Mazhar Alanson’un Siirt’e gitmesini ve oraya vardığında bozuk paralarının olduğu pantolon cebinin yırtılmasını istiyorum. Kara mizah bu canım. İlahi sizde..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …