Ana içeriğe atla

Eurovision ve benim birincim!     Evet, evet bir Eurovision haftasında daha beraberiz. -Sanki daha önce beraberdik-

     Bülent Özveren'in ısrarla ve ısrarla bırakmayıp o bayık sesiyle sunduğu 1. yarı finali geride bıraktık. 

     Nasıl iğrençti o şarkılar öyle. Ben dinlerken sıkıntıdan ölüyordum.

     Beğendiğim iki şarkı oldu sadece. Birincisi Slovakya -ki elendi, sadece ben sevmişim demek- İkincisi de İzlanda. Hanım kızımız 92'liymiş, ağzım açık kaldı. Ama "ağırlığını" koydu yarışmaya ve finale çıkmaya hak kazandı.

     Gerisi zaten fasa fiso. Hele Belarus o kelebeklerle nasıl finale çıktı anlamıyorum. Ömürleri final gününü görmeye yeter mi? diyerek iğrenç espri hakkımı da bu şekilde doldurmak istedim :)


     Finale çıkan diğer ülkelerden bahsetmek gerekirse; Sırbistan Vj Bülent'in birinci dereceden sarışın kuzeniyle finalde, Hande Yener'de Arnavutluk adına yarışıp finalde bu sene. Türkiye adına yarışmadı gitti Tiran adına yarıştı demek. Seni seni :)Lena Meyer / Satellite

 
     Neyse ben yukarıdaki videodan bahsetmek istiyorum. Asıl konumuz o çünkü. Şarkıyı söyleyen kızın adı Lena. Lena Meyer. Kendisi 91'li olup beni kendine hayran yapmayı başarabilmiştir. TRT'nin 90'lardaki stüdyo dizaynından esinlenilmiş arka planıyla "Uydu" isimli şarkısını söyleyen bu kız Eurovision'un benim gözümde birincisi.

     Tek kötü olasılık ise Almanya adına yarışıyor olması. Bilirsiniz Almanya büyük dörtlüden biridir ve eleme olmaksızın her sene finalde yarışır. Bu yüzden sevilmez :) Lena çok sevimli ve sempatik bir kız. Her ne kadar bir yarışma için memelerini salıp göstermiş olsada ben onu seviyorum. Klibi izleyin ve sempatikliğin allahını görün. Bayıldım, bayıldım! O arka plandaki yıldızların abukluğu, gerizekalı bir çekim tekniği olsa dahi klibin güzelliğine gölge düşürmemiş. Lena'nın salınması, jest ve mimiklerini ustaca kullanıyor oluşu onu bu yarışmada birinci yapacaktır.

    Uzun zaman sonra oy kullanacağım bir ülke için. Şarkıyı da çok beğendim. Alışıldık Eurovision parçaları gibi değil. Lena iç çamaşırı bile alıyormuş sevgilisi için düşünün. Hem de mavi! :)

    Lena birinciliği kutlamak için evimden parti vereceğim senin adına. Beklerim hani. İki tek atarız di mi? :) 

***

PmS: Şimdi Yunanistan'dan bahsetmesek olmazdı. Yunanistan Davut Güloğlu ile çıkmış. Arkasında da Yurtseven Kardeşler vardı. 

Hoppa diye diye zıplayıp durdular.  

Sonuç mu? Benim için yorucu geçecek yarı final gecesinde 3 dakikalık uyku molası ile enerji toplamamı sağladılar.  


PmS!!: Bütün ülkelerin şarkılarının videoları Youtube'ta 400 bin - 500 bin kez izlenmişken Lena'nın şarkısı 4.5 milyonu geçti.  

Başka bir linkte de 10 milyona ulaşmak üzere. Fark attı resmen. 

Zaten birinci olamazsa oturma ve açlık eylemi planlarım hazır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…